Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.

Menu przedmiotowe

Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie

Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie

W dniu 1 stycznia 2010 r. weszła w życie ustawa z dnia 10 września 2009 r. o zmianie ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U. Nr 190, poz. 1473).
Jej głównym celem jest wprowadzenie do powszechnego obrotu prawnego elektronicznych dzienników urzędowych (ziennika Ustaw i Monitora Polskiego) prezentowanych na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji jako powszechnie dostępnego, autentycznego źródła prawa.
W związku z tą ustawą, na organy administracji, w tym i samorządu terytorialnego, nałożono obowiązek udostępniania internetowej wersji Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego, poprzez umieszczenie na stronie głównej serwisu internetowego danego urzędu linku do tych dzienników urzędowych.
Stosownie do tego obowiązku na stronie internetowej BIP gminy Tworóg pojawił się odnośnik do "Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego". Kliknięcie na ten  odnośnik powoduje przeniesienie na strony serwisu internetowego Dziennika Ustaw, gdzie można też wejść na strony serwisu Monitora Polskiego.
Na obu tych serwisach można nie tylko zapoznać się bezpośrednio  z publikowanym prawem, ale też pobrać całe numery lub wybrane pozycje Dziennika Ustaw lub Monitora Polskiego. Ww. dzienniki urzędowe publikowane na internetowej stronie Rządowego Centrum Legislacji są już bowiem oficjalnym źródłem prawa.

•Dziennik Ustaw http://dziennikustaw.gov.pl

 

•Monitor Polski http://monitorpolski.gov.pl